Den tradisjonelle latinske messen i Oslo


 

KIRKEÅRET - den tradisjonelle latinske messen


Oversikt over alle søndager i 2018

 

Januar 2018

MAN 1
Oktavdag for julen - 1. klasse
LØR 6
Herrens åpenbaringsfest - 1. klasse
SØN 7
Den hellige familie - Jesus, Maria & Josef - 2. klasse
SØN 14
2. søndag etter åpenbaringen - 2. klasse
SØN 21
3. søndag etter åpenbaringen - 2. klasse
SØN 28
Søndag septuagesima - 2. klasse

Februar 2018

FRE 2
Jomfru Marias rensingsfest - 2. klasse
SØN 4
Søndag sexagesima - 2. klasse
SØN 11
Søndag quinquagesima - 2. klasse
ONS 14
Askeonsdag - 1. klasse - faste- og abstinens
SØN 18
1. søndag i fasten - 1. klasse
SØN 25
2. søndag i fasten - 1. klasse

Mars 2018

SØN 4
3. søndag i fasten - 1. klasse
SØN 11
4. søndag i fasten (Lætare søndag) - 1. klasse
SØN 18
Pasjonssøndag (1. søndag i pasjonstiden) - 1. klasse
MAN 19
Den hellige Josef- 1. klasse
SØN 25
Palmesøndag (2. søndag i pasjonstiden) - 1. klasse
TOR 29
Skjærtorsdag - 1. klasse
FRE 30
Langfredag - 1. klasse
LØR 31
Påskevigilien - 1. klasse

April 2018

SØN 1
Påskedag - 1. klasse
SØN 8
Søndag etter påske - Hvitesøndag - 1. klasse
MAN 9 (flyttet)
Marias budskapsdag- 1. klasse
SØN 15
2. søndag etter påske - 2. klasse
SØN 22
3. søndag etter påske - 2. klasse
SØN 29
4. søndag etter påske - 2. klasse

Mai 2018

TIR 1
Den hellige Josef - 1. klasse
SØN 6
5. søndag etter påske - 2. klasse
Tor 10
Kristi himmelfart - 1. klasse
SØN 13
Søndag etter Kristi himmelfart - 2. klasse
SØN 20
Pinsedag - 1. klasse
SØN 27
Den hellige treenighet - 1. klasse
Tor 31
Corpus Christi - 1. klasse

Juni 2018

SØN 3
2. søndag etter pinse - 2. klasse
        (Offentlig feiring av Festen for Corpus Christi)
Fre 8
Jesu hjertefest - 1. klasse
SØN 10
3. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 17
4. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 24
Johannes Døperens fødsel - 1. klasse
FRE 29
De hellige apostler Peter og Paulus - 1. klasse

Juli 2018

SØN 1
Vår Herres Jesu Kristi hellige blod - 1. klasse
SØN 8
7. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 15
8. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 22
9. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 29
Olav den hellige - Olsok - 1. klasse

August 2018

SØN 5
11. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 12
12. søndag etter pinse - 2. klasse
ONS 15
Marias opptagelse til himmelen - 1. klasse
SØN 19
13. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 26
14. søndag etter pinse - 2. klasse

September 2018

SØN 2
15. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 9
16. søndag etter pinse - 2. klasse
FRE 14
Korsets opphøyelse - 2. klasse
SØN 16
17. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 23
18. søndag etter pinse - 2. klasse
LØR 29
Erkeengelen Mikael - 1. klasse
SØN 30
19. søndag etter pinse - 2. klasse

Oktober 2018

SØN 7
20. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 14
21. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 21
22. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 28
Vår Herres Jesu Kristi kongefest - 1. klasse

November 2018

TOR 1
Allehelgensfest - 1. klasse
FRE 2
Allesjelersdag - 1. klasse
SØN 4
Bønner fra 4. søndag, resten fra 23. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 11
Bønner fra 5. søndag, resten fra 23. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 18
Bønner fra 6. søndag, resten fra 23. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 25
24. & siste søndag etter pinse - 2. klasse

Desember 2018

SØN 2
1. søndag i advent - 1. klasse
LØR 8
Marias uplettede unnfangelse - 1. klasse
SØN 9
2. søndag i advent - 1. klasse
SØN 16
3. søndag i advent (Gaudete søndag) - 1. klasse
SØN 23
4. søndag i advent - 1. klasse
MAN 24
Julaften - 1. klasse (Fiolett)
TIR25
Julemesse 1 - julenatt - 1. klasse
Julemesse 2 - daggry
Julemesse 3 - juledag
SØN 30
Søndag i juleoktaven


Se tidligere års kalendere: 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011.

STARTSIDE
Nyheter
Kirkeår
Tekster
Musikk
Bilde/Video
Minstrering
Praktisk
Lenker
 


Har du spørsmål ang. disse messene, send en e-post.