Den tradisjonelle latinske messen i Oslo

Tilbake til hovedside


KIRKEÅRET - den tradisjonelle latinske messen

 


Oversikt over alle søndager i 2014

 

Januar 2014

ONS 1
Oktavdag for julen - 1. klasse
SØN 5
Jesu hellige navn
MAN 6
Herrens åpenbaringsfest - 1. klasse
SØN 12
Den hellige familie - Jesus, Maria & Josef - 2. klasse
SØN 19
2. søndag etter åpenbaringen - 2. klasse
SØN 27
3. søndag etter åpenbaringen - 2. klasse

Februar 2014

SØN 2
Jomfru Marias rensingsfest - 2. klasse
SØN 9
5. søndag etter åpenbaringen - 2. klasse
SØN 16
Søndag septuagesima - 2. klasse
SØN 23
Søndag sexagesima - 2. klasse

Mars 2014

SØN 2
Søndag quinquagesima - 2. klasse
ONS 5
Askeonsdag - 1. klasse - faste- og abstinens
SØN 9
1. søndag i fasten - 1. klasse
SØN 16
2. søndag i fasten - 1. klasse
ONS 19
Den hellige Josef- 1. klasse
SØN 23
3. søndag i fasten - 1. klasse
TIR 25
Marias budskapsdag- 1. klasse
SØN 30
4. søndag i fasten (Lætare søndag) - 1. klasse

April 2014

SØN 6
Pasjonssøndag (1. søndag i pasjonstiden) - 1. klasse
SØN 13
Palmesøndag (2. søndag i pasjonstiden) - 1. klasse
TOR 17
Skjærtorsdag - 1. klasse
FRE 18
Langfredag - 1. klasse
LØR 19
Påskevigilien - 1. klasse
SØN 20
Påskedag - 1. klasse
SØN 27
Søndag etter påske - Hvitesøndag - 1. klasse

Mai 2014

TOR 1
Den hellige Josef - 1. klasse
SØN 4
2. søndag etter påske - 2. klasse
SØN 11
3. søndag etter påske - 2. klasse
SØN 18
4. søndag etter påske - 2. klasse
SØN 25
5. søndag etter påske - 2. klasse
Tor 29
Kristi himmelfart - 1. klasse

Juni 2014

SØN 1
Søndag etter Kristi himmelfart - 2. klasse
SØN 8
Pinsedag - 1. klasse
SØN 15
Den hellige treenighet - 1. klasse
Tor 19
Corpus Christi - 1. klasse
SØN 22
2. søndag etter pinse - 2. klasse
        (Offentlig feiring av Festen for Corpus Christi)
TIR24
Johannes Døperens fødsel - 1. klasse
Fre 27
Jesu hjertefest - 1. klasse
SØN 29
De hellige apostler Peter og Paulus - 1. klasse

Juli 2014

TIR 1
Vår Herres Jesu Kristi hellige blod - 1. klasse
SØN 6
4. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 13
5. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 20
6. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 27
7. søndag etter pinse - 2. klasse
TIR 29
Olav den hellige - Olsok - 1. klasse

August 2014

SØN 3
8. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 10
9. søndag etter pinse - 2. klasse
FRE 15
Marias opptagelse til himmelen - 1. klasse
SØN 17
10. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 24
11. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 31
12. søndag etter pinse - 2. klasse

September 2014

SØN 7
13. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 14
Korsets opphøyelse - 2. klasse
SØN 21
15. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 28
16. søndag etter pinse - 2. klasse
MAN 29
Erkeengelen Mikael - 1. klasse

Oktober 2014

SØN 5
17. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 12
18. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 19
19. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 26
Vår Herres Jesu Kristi kongefest - 1. klasse

November 2014

Lør 1
Allehelgensfest - 1. klasse
SØN 2
21. søndag etter pinse - 2. klasse (Allesjelersdag flyttes til mandag)
SØN 9
Innvielse av Laterankirken - 2. klasse
SØN 16
Bønner fra 6. søndag, resten fra 23. søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 23
24. & siste søndag etter pinse - 2. klasse
SØN 30
1. søndag i advent - 1. klasse

Desember 2014

SØN 7
2. søndag i advent - 1. klasse
MAN 8
Marias uplettede unnfangelse - 1. klasse
SØN 14
3. søndag i advent (Gaudete søndag) - 1. klasse
SØN 21
4. søndag i advent - 1. klasse
ONS 24
Julaften - 1. klasse (Fiolett)
TOR 25
Julemesse 1 - julenatt - 1. klasse
Julemesse 2 - daggry
Julemesse 3 - juledag
SØN 28
Søndag i juleoktaven


Se tidligere års kalendere: 2013 - 2012 - 2011. Se en mer komplett kalender for 2014.


Tilbake til hovedside